- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 4,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Type | Class AB |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1W x 1 @ 32 Ohm |
| Voltage - Supply | - |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| AZ386MTR-E1.pdf | |
- Commodity Description
Audio Amp Speaker 1-CH Mono 1W Class-AB T/R
- Related Products