- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 3,000 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Function | Switch |
| Circuit | 1 x SPST |
| On-State Resistance | 15 Ohm |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 1.65 V ~ 5.5 V |
| Current - Supply | 100mA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Datasheet | |
|---|---|
| 74LVC1G384GW-Q100H.pdf | |
- Commodity Description
Analog Switch Single SPST 5-Pin TSSOP T/R (Alt: 74LVC1G384GW-Q100H)
- Related Products
Popular Models

- BL1551
- Manufacturer:Analog switch

- SGM3157YC6/TR
- Manufacturer:Analog switch

- 74AHC1G66GW,125
- Manufacturer:Analog switch

- 74LVC1G66GW,125
- Manufacturer:Analog switch

- M74VHC1GT66DFT2G
- Manufacturer:Analog switch