- Technical Parameter
| Product Attributes | |
|---|---|
| Standard Package | 2,500 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Function | Video Switch |
| Circuit | 4 x 2 |
| On-State Resistance | 10 Ohm |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Current - Supply | 3μA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Datasheet | |
|---|---|
| NCS6433DTBR2G.pdf | |
- Commodity Description
Wideband Quad 2:1 Video Switch
- Related Products
Popular Models

- BL1551
- Manufacturer:Analog switch

- SGM3157YC6/TR
- Manufacturer:Analog switch

- 74AHC1G66GW,125
- Manufacturer:Analog switch

- 74LVC1G66GW,125
- Manufacturer:Analog switch

- M74VHC1GT66DFT2G
- Manufacturer:Analog switch